Uudised
Koostöös korruptsiooniennetuse võrgustikuga koostas justiitsministeerium korruptsioonivastase tegevusekava 2021-2025. Tegevuskava on saadetud valitsusele heaks kiitimiseks.
Justiitsministeerium arutas täna koostöös Eesti Linnade ja Valdade Liidu ning kohalike omavalitsustega võimalusi, kuidas muuta valitsemine kohalikul tasandil läbipaistvamaks ning vähendada seeläbi korruptsiooniriske. Nii kohtumine kui sellele eelnev uuring on sisendiks uuele korruptsioonivastasele tegevuskavale.
Nüüd, mil on aega tegeleda rahulikus keskkonnas analüüsimist nõudvate tööülesannetega, on ehk õige hetk ka analüüsida ettevõtluserialade õppekavasid ning vaadata, kuidas neis on käsitletud ärieetika, korruptsiooni ja majandusalaseid süütegusid puudutavaid teemasid.
9. detsember on rahvusvaheline korruptsioonivastane päev. Alates tänasest on ettevõtjatel võimalik täita veebis test, mis aitab neil hinnata enda korruptsioonivastaseid tegevusi.
Justiitsministeeriumi juhtimisel valmis huvide konflikti vältimise e-õppe koolituste sari, mis on loodud enam kui 100 000 avaliku sektori töötajale.
Nii mõneski valdkonnas on korruptsiooni ennetajatel siiani vähe või piiratud koguses analüüse ja andmeid. Ühing Korruptsioonivaba Eesti ja Justiitsministeerium kogusid kokku erinevad korruptsiooniteemalised uurimis- ja lõputöö teemad, mis Eesti korruptsioonivastast tegevust edasi aitaks viia.
Eesti on suutnud korruptsiooni paremini ennetada kui ükski teine endine siirderiik.
Riigikogus toimus korruptsioonivastase erikomisjoni, Justiitsministeeriumi ja MTÜ Korruptsioonivaba Eesti ühisseminar, et arutada ministrite ja nende poliitiliste nõunike tegevuse läbipaistvuse suurendamist.
Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi 6000 euro suuruse toetuse andmiseks kohalike omavalitsuste volikogu liikmetele ja teiste kohaliku tasandi ametiisikute korruptsioonialase teadlikkuse tõstmisele suunatud riskihindamise keskkonna edasiarendamiseks.